| p3mery a întrebat:

Buna, buna.
Am o pereche de pantofi oxfor(cred) si ma bat. Ii am de 2 ani si asa am patit si anul trecut. Ce pot face sa nu ma mai bata asa rau?
Pantofii nu mi-s mici laughing))
Transpir in ei, si eu cred ca asta e motivul de care ma bat.
Si ma bate doar la un picior(cel drept). Mereu e piciorul drept indiferent de incaltaminte.
Ce ar trebui sa port, sau plasturi. Sunt buni ciupicii? Ce plasturi imi indicati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

De silicon, gasesti lafarmacie, incearca sa dai interiorul cu spirt si pe urma stai incaltata in casa cu ei dar sa ai siun ciorap gros in picioare, se vor da dupa picior.
plasturi de silicon, gasesti la catena sau altele.
sau un fel de protectii tot din silicon la deichman
dar spirtul dat pe mesina interioara (banuiesc ca sunt piele si lainterior) -face cea mai buna treaba, si crema doina merge si pe pielea ext f. bine, devine manusha

| p3mery explică (pentru Ara997):

Am incercat si cu spirt anul trecut.

| Ara997 a răspuns (pentru p3mery):

Deci toamna inainte sa-i porti fa in fiecare an faza cu spirtul. peste vara pielea revine, se strange se usuca etc. deci spirt, crema, purtat in casa 2.3 zile.