| Vasile_Alexandru_1989 a întrebat:

Ca sa ai oboseala cronica trebuie sa ai dureri severe de cap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu neaparat. Durerile de cap pot fi si de la o raceala. Vrei sa mai stai acasa si nu stii cum? Avand in vedere ca luni incepe scoala.

Răspuns utilizator avertizat
| jmekerashu a răspuns:

Durerile severe de cap nu sunt un simptom specifc sindromului de oboseală cronică.

Ar putea fi vorba de două afecțiuni distincte. Sfatul meu e să mergi la medicul de familie pentru o consultație.

Dar pân te decizi poți încerca acestă dietă - http://www.i-medic.ro/diete/dieta-pentru-sindromul-de-oboseala-cronica

| NoNameqed a răspuns:

Nu cred, inseamna ca esti bolnav\a, mai bine te-ai duce la un doctor asa am fost si eu happy