| cinevadepetpu a întrebat:

Cam cate calorii ar trebui sa mananc pe zi? Am 11 ani si 8 luni si 39 de kg. Cum pot sa imi dau seama cate calorii mananc? Care sunt alimentele pe care nu trebuie sa le mananc NICIODATA ca sa slabesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raspunzatorul25 a răspuns:

Dimneata:ou,branzica si rosii
La ora 11, daca iei micul dejun prea devreme:o gustare de fructe de sezon

Pranz:o supa de pui sau de legume

Seara, cu 2-3 ore inainte de a te culca:o portie mare de legume si orez
Funda*?

| cinevadepetpu explică (pentru Raspunzatorul25):

Nu imi apare funda in dreptul raspunsului tau. Eu am intrebat de calorii, dar mersi de ajutor. Cred ca mai trebuie sa adaugi ceva ca sa imi apara funda.

| Raspunzatorul25 a răspuns (pentru cinevadepetpu):

Un om obisnuit manaca in medie de 2000 de calorii pe zi, dar pentru o dieta reusita ar trebui sa mananci cam 1500 de calorii, nu mai mult.
Mi-a facut placere sa te ajut, pa!