| NICOLETANICO04 a întrebat:

Buna cand imi tai unghia putin mai mult ma ustura sub unghie. de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Heart2014 a răspuns:

Pentru ca nu e normal sa ti tai unghiile "in carne" sa zic asa..lasa-le macar putin sa se vada, nu cred ca e nevoie sa le tai de tot, nu e sanatos!

4 răspunsuri:
| KMaddieK a răspuns:

Pentru ca o tai prea mult, adica din carne.

| NICOLETANICO04 explică (pentru KMaddieK):

Dar verisorul meu isi roade unghiile si nu il ustura le are mici de tot

| Moonlight123 a răspuns:

Ai taiat prea mult din unghie si e normal. Nu le mai taia din carne ca nu e prea placut pana trece

| NICOLETANICO04 explică (pentru Moonlight123):

Scuze tie trebuia sa iti dau funda