| ImiPlacMexicaniiXD a întrebat:

Când stau intr-o poziție mai incomoda îmi amorțesc picioarele și mâinile repede, poate fi din cauza stresului și înseamnă ca nu am circulația buna?(am mâini, picioare reci) Sau poate fi lipsa calciului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai sta in pozitii incomode, simplu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul tau de familie sa te consulte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai sta in poziții incomode, și mie când stau mult în același loc fara sa mișc picioarele, imi amortesc. Dacă și mâinile și picioarele reci poate ai anemie, asta se întâlnește în cazul anemiei (nu e grav), sau pur și simplu nu ai nimic. Și eu le am reci mereu, unii au mâinile și picioarele reci chiar și vara

| inflicted a răspuns:

E din cauza pozitiei