| SelenaDesire a întrebat:

Am o problemă, dacă poţi să-i spui aşa. Tot corpul meu e cald, dar mâinile, de la închietură până la degete îmi sunt reci, şi picioarele la fel, tot de la închieietură in sus. Mama a făcut aceasta observaţie, şi întradevăr, aşa e. Mie nu mi-e frig, dar totuşi sunt rece la mâini şi picioare. Oare am circulaţia proastă? Sau o boală. Sper că e doar o trăsătura, din moment ce şi tata e la fel. Precizez şi că atunci când fac un masaj de exemplu, mi se încălzesc foarte tare mâinile. SUNT ANORMALĂ!?

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ai circulatia periferica proasta, ca multe dintre femei. Uite un remediu:http://www.tratamente.ca/......-p-80.html

Răspuns utilizator avertizat
| ary a răspuns:

Nu, nu esti anormala. Intr-adevar ai ceva probleme cu circulatia si asta pentru ca nu prea faci miscare. Poti face niste exercitii simple de incalzire sau bai la picioare cu apa fierbinte (cat suporti) si sare, seara inainte de culcare.

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Nu ai circulatia sangelui buna... du-te la farmacie si cere ginkoprim pentru ca sprijina circulatia in maini si picioare kiss happybatting eyelashes

| crizantema a răspuns:

Nu nu esti, pur si simplu nu ai o circulatie prea buna la maini si la picioare. Aceasta problema se poate rezolva cu vitamine, trebuie insa sa te duci la doctor ca sa stii exact ce vitamine sa iei.

| Desirable a răspuns:

Nu esti anormala, exact asa sunt eu, chiar daca imi fac un masaj pe moment e oke, dar dupa cateva minute mainile si picioarele revin la raceala initiala.Asta e doar din cauza circulatiei proaste.Eu am inceput un tratament cu homeopate si astept rezultatulbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa vezi un medic! Este vorba despre circulatia periferica deficitara, care ar putea avea cauze multiple si cel mai bine este sa cauti un raspuns la un medic si nu pe internet, unde, Dumnezeu ma ierte, multi isi dau cu parerea si s-ar putea sa nu ti se recomande cele mai bune masuri de luat in cazul tau. Deci, sfatul meu, mergi cat mai repede la un medic si nu mai astepta! Cu cat mai repede, cu atat mai bine! Nu este o mostenire de la tatal tau.Si el, la randul lui are probleme la fel ca tine si ar tebui sa mearga la medic.Multa sanatate!