| SecretLover10 a întrebat:

cat costa o albire a dintilor la stomatolog? daca am 12 ani pot sa imi albesc dintii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

La 12 ani chiar nu ti-as recomanda, n-are rost.
Tratamentul este destul de scump (800-1500 lei (in functie de cabinet)), plus, iti mareste sensibilitatea dintilor (vei simti durere la cald-rece) si nu tine mai mult de 6-8 luni.
Maxim ce poti sa faci la stomatolog, e un detartraj, ca sa ajungi la albul natural al dintilor tai. Albire - nu.
Mai bine spalate cu bicarbonat o data pe saptamana si ia-ti o pasta de dinti cat mai buna! Succes!

4 răspunsuri:
| JustSimple a răspuns:

Tii lsabesti inutil si ai sa regreti mai bine spala-te cu bicarbonat si suc de lamaie.

| JustSimple a răspuns:

Slabesti.scz.

| VaRogAjutor a răspuns:

Depinde de stomatolog! Eu ti-as recomanda sa mergi cu parinti tai sa afli b-)

| fokker a răspuns:

Albire dinti in 3 zile - Garantam un rezultat profesional.
Peste 5.500 de clienti multumiti...
www.coolsmile.ro

Un click, si citeste.