| Bubu0800 a întrebat:

Cum pot sa imi albesc dintii? Am incercat cu sare si bicarbonat dar nu se simte nici o schimbare.Si la stomatolog costa mult o albire a dintilor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| morningstar a răspuns:

Nu tine numai de spalatul pe dinti. Daca bei cafea sau daca asa ti-e organismul, te poti spala si de 3 ori pe zi ca aceeasi culoare vor avea.

10 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu ai ce face, decât tot la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cere sfatul unui stomatolog şi vezi ce-i de făcut.
Te pup!

| IAMKENNETH a răspuns:

Daca te-ai fi spalat pe dinti in fiecare zi dimineata si seara, acum nu necesita o albirewinking. Mergi la dentist si albestei daca chiar vrei dar dupa aia va trebui sa te speli pe dinti

| Azµre a răspuns (pentru IAMKENNETH):

Nu merge e o prostie, nu la toată lumea e la fel, culoare dinților este influențată atât de organism cât și de alimente.

| IAMKENNETH a răspuns (pentru morningstar):

Pai sa nu bea cafea si sa se lase de fumat *daca fumeaza*. oricum nu-i poate face albi ca la aia din reviste sau staruri tongue laughing

| morningstar a răspuns (pentru IAMKENNETH):

Starurile recurg tot la albire dentara si tratamente scumpe sau photoshop, doar nu credeai ca au dintii albi datorita spalarii pe dinti numai...Cat despre cafea si fumat, e un sfat bun pentru cine se poate lasa.

| IAMKENNETH a răspuns (pentru morningstar):

Stiu la ce recurg ele. ori au dinti pusi or imbracati in ceva chestie laughing)) in fine. sa aiba grija cu albirea pentru ca prin albire ii se ia o parte din smalț de pe dinti happy

| morningstar a răspuns (pentru IAMKENNETH):

Nu tine numai de spalatul pe dinti. Daca bei cafea sau daca asa ti-e organismul, te poti spala si de 3 ori pe zi ca aceeasi culoare vor avea.

| July739 a răspuns:

Te speli mia des pe dinti cu o pasta de dinti foarte mentolata.

| Bubu0800 explică:

Lol ca ma spal pe dinti de 2 ori pe zi ..nu fumez dar beau cafea. Multumesc pentru sfaturi am sa merg la un stomatolog.happy