| buzdarel a întrebat:

Am fost la dermatolog si se pare nu am am nicio problema cu, caderea parului problema mea este ca la pieptanat in zona din fata ma pieptan pierd 3 -4 fier ( e bine ca nu cade in zona din fata ca este cea mai importanta ) iar in zona din spate se incurca foarte tare ma pieptan si ajung la 30 de fire sa imi cada mda straight face si nu stiu ce sa fac daca nu s-ar incurca nu ar cadea decat tot 3 4 fire ca in fata happy ce as putea sa fac? se lipesc firele intre ele probabil de la perna cu ce sa ma dau sa descurc zona aceea va rog ajutati-ma happy( nu imi criticati gramatica deoarece nu stau in Romania va multumesc ) o seara faina!

Răspuns Câştigător
| Anne1313 a răspuns:

Sunt sigura ca fiecare dintre noi s-a lovit o data sau de mai multe ori de problema caderii parului. In mod normal, putem pierde pana la o suta de fire de par pe zi fara sa avem de ce sa ne facem probleme. Grijile ar trebui sa apara atunci cand observam o cantitate de par mai mare decat cea normala pe perie, perna sau in cada, dupa ce facem baie.

Cauzele pot fi multiple, iata cateva dintre ele: variatii hormonale bruste (nastere, alaptare), stresul, medicamentele, boala, soarele, lipsa fierului, factorii de nutritie (diete spontane, anorexie, bulimie), cauze medicale de ordin dermatologic.
Iti pot da un sfat pentru a nu-ti mai cadea parul : Foloseste 500 de grame de praf de cedru, amestecate cu doua galbenusuri de ou si cateva picaturi de lamaie. Maseaza pielea capului timp de 15 minute, apoi spala parul cu sampon. Repeta tratamentul o data pe saptamana, de trei ori pe luna. Sper ca te-am ajutat! FUNDA?batting eyelashes

| buzdarel explică (pentru Anne1313):

Iti dai seama ca nu am nicio problema hormonala happy

1 răspuns: