| D0zzz a întrebat:

Ce exercitii fizice pot face ca sa imi treaca febra musculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Exerciții ușoare pentru acele zone unde este febra, zilnic iar în 3-4 zile va ceda de tot.
Pa, pa.

| Rubbiii a răspuns:

Pai abdomene. genoflexiuni. flotari.alergatul.depinde de zona unde tu ai febra! Succes! sper ca te.am ajutat!love struck

| Andreibobo a răspuns:

Mananci o lungurita de zahar si dupa bei un pahar de apa.

| Madu_5369 a răspuns:

Buna! In cazul febrei musculare trebuiesc facute in continuare exercitii fizice. In caz daca nu poti flotari, abdomene, extensii fa macsr rotiri de trunghi, exercitii pentru fete. sau mama mea a avut unele probleme cu coloana si doctorul o punea sa faca niste exercitii foarte simple adica sa stai joi in cum sa spun eu... gen ¨cum sta cainelelaughing¨si sa ridici mana si in aer sa faci doua cercuti cu degetul, sau stai lateral si ridici un piciour... rotiri de incheieturi, si asa daca faci doua trei zile iti dispare febra musculara. si eu in perioada asta am de dat la ed. fizica proba de forta si am febra musculara iar aceste exercitii ma ajuta, sper ca te.am ajutat^:* FUnda?