| Nedelcu_Carlos_1990 a întrebat:

Sall! Are ceva daca fac exercitii fizice cand am febra musculara? De exemplu am febra la muschi de la picioare si fac genoflexiuni.

Răspuns Câştigător
| dyk3yy a răspuns:

Da mă, are ceva. Nu trebuie sa mai faci. Odihnestete pentru 3 zile si apoi incepi iar, dar nu fa in iecare zi, nu-i asculta pe ceilalti pentru ca ce iti spun ei sa faci este supraantrenament.

13 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu are nimic.

| Cosmin86 a răspuns:

Da, te supra-antrenezi si progresezi mai prost.

Daca faci pentru muschi, atunci mai des = mai prost, nu mai bine, muschii cresc in zilele de odihna, si trebuie sa-i antrenezi cand sunt perfect odihniti.

P.S. : cu cat faci genuflexiuni?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu muschii cresc cel mai mult atunci cand ii odihnesti o zi sau doua dupa efort,, asta daca ai febra, cred ca daca ai febra si faci in continuare exercitii risti mai mult sa-i faci praf decat sa-i dezvolti, nu-s specialist, dar mi se pare logic

| genTlemeNNN a răspuns:

Nu are nimic din potriva ca sa-ti treaca febra musculara trebuie sa facui mai multa miscarewinking

| JansonLupu a răspuns:

Bai voi toti sunteti dusi putin cu niauca laughing desigur ca macar cel putin 1 data pe sapt trebuie sa se opreasca pentru ca muschii se supraobosesc

| NatiiȘiAtât a răspuns:

Nu, ba chiar din potriva. Sportul ajuta muschii sa se obisnuiasca cu miscarea, iar atunci cand ai febra musculara e bine sa pui putin muschii in miscare, altfel durerea persista. Eu asa stiu de cand eram mica. Sper sa te fi ajutat! :*

| diion a răspuns:

Nu are nimic ba chiar este recomandat in tratarea febrei musculare sa faci miscare

| diion a răspuns:

Nu are nimic ba chiar este indicat sa faci miscare pentru a trata febra musculara

| adelinproblema a răspuns:

Nu are nimic continua ca o sa se intareasca muschii si sa nu uiti de pauze este important. Daca continui cu sportul nu o sa mai simti nimica.

| Cosmin86 a răspuns (pentru adelinproblema):

Esti complet pe langa, la fel ca ceilalti copii mici paraleli cu sportul

| KerryL a răspuns:

Nu din contra daca faci exercitii in continuare te va ajuta sa scapi de ea mai repede.

| PufuletiGusto a răspuns:

Sall! Deci, nu are absolut nimic, ba chiar iti trece febra musculara daca faci! Chiar daca te doare, continua cum iti soun eu. Peste 3 zile nu vei mai avea nimic. BAFTA!

| Eremia_Alina_1993_6Q5C a răspuns:

Nu dimpotriva este ft bine. asa nu mai ai ...adica o sa inti treaca febra