| Andreea0612 a întrebat:

Ce fel de cereale integrale sunt fara zahar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Un exemplu ar fi cerealele produse de Sanovita (amestecul contine cereale integrale, fulgi de porumb, migdale, fructe uscate), dar exista si alte sortimente (depinde de hipermarket).
http://www.i-medic.ro/......s-sanovita

2 răspunsuri:
| ovidiu8msn a răspuns:

Sunt unele care nu sunt dulci si sunt destul de bune si la pret si la gust. Se numesc: Corn-flakers. (sau ceva de genu)

| Andreea0612 explică (pentru ovidiu8msn):

Cereale Corn-Flakes mananc eu, si au zahar, scrie pe ambalaj.
De asta vreau sa le schimb.