| Amely21 a întrebat:

Ce pastile trebuie să iau daca am măseaua umflată si ma doare? Sau ce sa fac ca sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Hofident Q10, apa de gura. Asta e sfinta. Si 100% naturala. Am impresia ca si cuisoarele cum a zis un coleg pe aici sunt extrem de eficiente, dar nu am testat. Legat de Hofident Q10 iti confirm eu, nevasta-mea, fiica-mea si inca vreo 2-3 oameni carora le-am recomandat si nu le venea sa creada cit de bun si de ieftin poate fi (9.5 RON la Farmacia Tei acum, in 2019).

| FaraNume1245 a răspuns:

Mie-mi trece după algocalmin, dar nu funcționează la toată lumea. Du-te la dentist cât de repede, nu aștepta să treacă singură, că nu trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roagă-te să-ți treacă.

| slayer09 a răspuns:

Eu luam cuisoare, tineam cuisoarele la masea stritvite intre dinti si nu mai simteam durerea.

| Nimeni10 a răspuns:

De durere luam Ketonal, dar dacă o ai umflata ai infecție.
Du-te la dentist nu mai sta.

| Amely21 explică (pentru Nimeni10):

Păi m-a durut in weekend si in weekend nu se lucrează

| Teo141423 a răspuns:

Ai o infectie, trebuie sa te duci la stomatolog, iar el cel mai sigur iti va face o magie sa iti treaca. Sper sa iti treaca. Vezi daca iti trece cu apa rece sau gheata.

| valentinm092 a răspuns:

Mergi omule la dentist, daca esti din Bucuresti si nu numai, exista clinici stomatologice pentru urgente deschise 24/24. Daca e umflata, ai infectie. Nu astepta, o sa te doara din ce in ce mai tare.

| Didi0122 a răspuns:

Ia o gura de tuica si tine la masea