| tinutzzza a întrebat:

Ce se poate intampla daca inghiti un ac? Trebuie neaparat sa mergi la spital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

rolling on the floor) asta îmi aminteşte de o întâmplare cu un coleg, în primul rând acul are 99% şanse să nu ajungă în stomac să se blocheze, depinde şi ce fel de ac e (cât de mare şi gros)
În al doilea rând cred că poţi să îţi dai şi tu seama ce se poate întâmpla

| Furculingură a răspuns:

Cum dracu ai reuşit să înghiţi un ac? Ai vrut să îţi coşi măselele?

| PedoBarbie a răspuns:

Ceva grav. Neapărat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Obligatori si negresit!
De ce?
http://www.sfatulmedicului.ro/......raine_1256

| zaratu a răspuns:

Da

| TheLordOfTheRings a răspuns:

Pai pote sa-ti ajunga in stomac si atunci nu cred ca o sa-ti fie prea bine.Au consultat-o pe mama mea care este asistenta si ti-a recomandat sa mergi in secunda urmatoare la spital daca vrei sanu apara mai multe complicatii.

| razvanrux a răspuns:

Da, este foarte grav! Trebuie obligatoriu! Este o urgenta!

| KendyforAll a răspuns:

Acul poate intestinul, stomacul, etc. Gândeşte-te la tot labirintul intestinelor şi acul acela de 2 cm cum va coti stânga-dreapta fara sa creeze o hemoragie, spărgând intestinul, în cel mai bun caz.
Trebuie să mergi la spital!

| racaru1987 a răspuns:

Da logic nu stiu de ce mai stai

| tinutzzza explică:

Si daca nu merg la spiat se poate intampla ceva grav?

| tinutzzza explică:

Acul avea in jur de 2 cm, nu era foarte gros.Ce se poate intampla daca nu merg la spital?

| tinutzzza explică:

Nu vreau sa merg la spital dar ma simt un pic rau..si acum nu stiu ce sa fac.

| tinutzzza explică:

Nu! Lam inghitit din cauza unei provocari.