| DurexBun a întrebat:

Ce stiti despre Helicobacter pylori? Adica ce medicamente ati luat(Ce-i care a-ti avut.) Si ce simptome aveati mai des?tongue Si daca mai aveti probleme cu stomacul tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Infectia cu Helicobacter pylori se trateaza cu o combinatie de doua antibiotice si un medicament care scade secretia acida gastrica. http://www.i-medic.ro/analize/helicobacter-pylori

1 răspuns:
| JohnSimon1983 a răspuns:

Salut.

Nu stiu mai nimic decat ca este ceva bacterie care face ravagii in organism. Dar iti recomand sa mergi la medicul de familie cat mai repede. Totusi daca doresti sa vezi si metode alternative de vindecare acceseaza lumeaplantelor.info si vei gasi raspuns la problema ta. Sper sa-ti fie de folos.