| AnkuAnkutzza a întrebat:

ce tratament as putea lua pentru un chist ovarian? ceva pe baza de plante as prefera :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Tratamentul cu ceaiuri de creţişoara, coada-şoricelului, gălbenelele, pe termen indelungat.

citeste aici mai multe
http://www.ultraviolet.ro/......t-naturist

| AnkuAnkutzza explică (pentru CoquineNoire):

Multumesc frumos MissBlaHck!

4 răspunsuri:
| 23partyboy a răspuns:

Chisturile ovariene se trateaza chirurgical sau medicamentos strict dupa indicatia medicului, ignorand acest lucru iti asumi raspunderea pentru consecinte

| AnkuAnkutzza explică (pentru 23partyboy):

Ce consecinte pot fi? de exemplu daca se sparge acel chist ce se intampla?