| koKu a întrebat:

Buna,
Cine imi poate da va rog un regim de diabet
Tip 1 Insulino-Dependent!
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de un medic nutriționist, nu te juca că diabetul.
Respectă schema de tratament și alimentație, nu duce viață sedentară.
Sănătate.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

In diabet este foarte importanta miscarea, persoanele supraponderale au nevoie de o scadere in greutate.
In afara de dieta facut de un nutritionist, sportul este pe acelasi loc ca si mancarea, implicit regimul strict.

| MihaelaDart a răspuns:

Sfatul meu consulta un medic nutritionist care iti spune sigur ce alimente ai nevoie! Pe site, punand aceasta intrebare o faci pe propria raspundere!

Sanatate!