| denisap a întrebat:

Cine poate sa imi spuna si mie ceva despre coroanele dentare din compozit? Avantaje, dezavantaje si in special costul uneia(avand in vedere ca este vorba de un molar). Va multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mariaw a răspuns:

Eu am compozit-portelan, este rezistenta la uzura si rupere, din punct de vedere estetic nu prea se face diferenta si are stabilitate cromiatica mare in timp(450 de ron-tot la un molar). Insa am auzit ca avantaje mai numeroase prezinta coroana din ceramica.

1 răspuns:
| denisap explică:

Multumesc mult ioana!