| andrei056 a întrebat:

Avand in vedere importanta programarii in ziua de azi, eu va pun intrebarea:Care este mai bun si mai de viitor dintre c++ si c#?
as vrea raspunsuri detaliate poate ceva avantaje si dezavantaje!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bun e ala care iti satisface nevoile in proiectele in care lucrezi.
C++ sta la baza multor limbaje de programare si atat timp cat stii programare, limbajul e doar o unealta

1 răspuns:
| peperonies a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci. invata-l pe care iti place mai mult. e foarte usor sa treci de la un limbaj la altul daca ai bazele programarii in cap. daca pornesti de la 0 eu as incepe cu ceva mai usor gen python. e mai usor sa faci setupul si mai usor de debugat cand ai o eroare. erorile in c++ sunt putin mai grele pentru incepatori.