| Cosmin483 a întrebat:

Cred ca am ganglion limfatic care e puțin mărit, când îl ating e ca un fel de ață și are puls. Am vreo ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ganglionul limfatic nu poate sa fie ca ata si nici nu are puls.
Esti sigur ca pui mana pe ce trebuie?
Ganglionul inflamat este ca o mica umflatura sub piele, nu doare, nu ticaie, nu pulseaza si nu se simte decat la palpare.

| Cosmin483 explică (pentru Violleta2022):

Am înțeles. Este posibil sa fie doar o vena?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cosmin483):

Da, cel mai probabil este o vena, care intr-adevar pulseaza