| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca am o problema.Nu stiu sigur de aceea va cer sfatul.Acum cateva luni, cam prin mai, am racit,ei bine aveam simptomele normale unei raceli:tuse,durere in gat, dar de data asta si dureri de cap in fiecare zi.Nu am acordat mare atentie deoarece parea normal.Mia trecut raceala, dar durerile au continuat.Nu la fel de puternice, dar o data la cateva zile.Durerea este ca si cum imi arunca cineva o piatra in cap, pe undeva prin zona tamplei. Oricum am vorbit cu tatal meu,am vrut sa mergrm la doctor dar nu prea aveam timp si oricum durerile erau rare.
Sunt o persoana mai timida cu celelalte persoane,sunt nesigura,de obicei pesimista, am decat vreo 2 prietene bune, dar ma inteleg bine si cu altii.
In familia mea cred ca sunt ceva probleme, acum 3 ani mama mea a murit, tatal meu are grija de mine si de fratele meu mai mare acum. Tatal meu este ok, ma intelege si ma ajuta,dar fratele meu mereu imi reproseaza ca sunt retrasa,nu am prieteni,ca nu prea ies din casa, plus ca ma face sa ma simt complexata de mine.
In ultimul timp sunt mai trista decat de obicei si fara un motiv anume,ma simt inutila,singuratica si tot am aceste dureri de cap.
Nu pot vorbi deschis cu prietenii, cu tatal meu sau cu altcineva.De aceea am apelat la voi.Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Psychic a răspuns:

Ar trebui sa mergi totusi la un doctor daca mai ai dureri.Trebuie sa ai pe cineva cu care sa poti iesi, e bine sa iesi sa mergi pe jos chiar daca nu ai chef.Singura deja nu mai esti ca ai intrat aici.Inutila sigur nu esti.Nu te mai preocupa de starea ta, decat daca te doare ceva sa zic asa. Daca te concentrzi si pe altii sa-i ajuti, o sa te simti si tu mai bine.Bafta!