| andreeahello a întrebat:

Buna
Cred ca imi apare un herpes pe buza inferioara, ma mananca si e rosie. Ce sa fac sa il previn sau macar sa imi treaca in 2 zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti sa pui pasta de dinti pe el.
Important este sa fie acoperita zona, sa nu primeasca aer.

| biwltyad a răspuns:

Exista creme pentru asta la farmacie si nu sunt scumpe. Cred ca e nevoie de ceva antiviral pentru ca e cauzat de un virus, dar daca ii spui la farmacie pentru ce vrei stie ce sa iti dea. Am avut ceva, nu ii stiu numele, si mi-a trecut repede.

| andreeahello explică (pentru biwltyad):

Daca m-am dat cu Aciclovir ajuta?

| biwltyad a răspuns (pentru andreeahello):

Nu am idee. Eu ce am mai folosit si a fost de ajutor a fost parca lapte cu amidon de porumb.