| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca sunt intr-o faza de depresie. Ieri am venit din Franta, am fost acolo timp de o saptamana, pentru un schimb de experienta cu copii de varsta mea. M-am distrat foarte mult, am mers la mare, sa vizitam, etc si acolo era un baiat de care imi placea. De cand am venit acasa nu mai fac nimic, ci stau in fata laptopului, ascult melodia mea preferata care am auzit-o in Franta prima data, si imi vine sa plang. Ce sa fac? Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la o consiliere psihologică, poate ai la școală.
Câți ani ai?
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Las ca iti trece tota lumea pateste asa dupa vacanta

| mixxjim a răspuns:

Nimic deosebit, cu timpul o sa treaca. E normal sa fii intr-o stare mai speciala daca a fost foarte frumos, ai vrea sa fie mereu asa si sa nu se mai termine dar na, stii ca nu se poate happy Lasa-ti sufletul si creierul sa digere in voie momentele - si cele de acolo, si cele de dupa revenire acasa si o sa treaca de la sina. Savureaza totul cat inca e proaspat in memorie, nu sunt prea multe astfel de momente in viata happy