| duckybibi1996 a întrebat:

Buna credeti ca sunt somnabula. eu noaptea trecuta am mers la usa din camera sa o deschid si bunica mea s-a trezit si m-a intrebat daca mi-e rau si vreau sa merg la baie si eu i-am raspuns ca nu si apoi m-am pus in pat si am adormit. dimineata mi-a zis ce am facut noaptea si eu i-am spus ca nu imi amintesc nimic. daca sunt somnabula ce sa fac ca sa nu mai fiu? FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tudorviorel a răspuns:

Daca a fost prima data cind ai patit asa nu daca se mai intimpla s au ai mai patit adreseazate medicului de familie care teva trimite la un medic specialist

4 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Daca i-ai raspuns bunicii la intrebare, nu esti somnambula. E firesc sa nu-ti mai amintesti, daca ai adormit la loc repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Probabil te-ai trezit si ai vrut sa te duci undeva si te-ai intors, iar din cauza oboselii ai uitat. Si mie mi se intampla asta cateodata, e ca si cum ai uita ce visezi. Daca ti se intampla de mai multe ori atunci e posibil sa fi somnabula.

| Deya1 a răspuns:

În primul rând după o întrebare se pune „?" nu „.". Asta așa, ca o primă dezvăluire șoc. În al doilea rând, nu ești somnambulă doar pentru că ai deschis o ușă într-o noapte. Dacă se repetă în mai multe seri, du-te la un medic.

| duckybibi1996 explică:

Intr-o noapte am mers in dormitor la mami sa ma uit la televizor si am adormit iar dimineata m-am trezit la mine in camera, i-am intrebat pe mami si pe tati si mi-au zis ca nimeni nu m-a adus si eu nu imi aminteam sa fi mers singura la mine in camera.