| PDM2000 a întrebat:

Buna am o problema cu mama si bunica... azi dimineata cand m-am trezit taicameo m-a intrebat daca vreau sa merg cu el la mare iar eu binainteles ca am acceptat apoi am intrebat-o si pe mami daca vine si a spus ca nu poate din cauza serviciului iar acum mama mea si bunica mea sunt suparate pe mine si nu stiu ce sa le spun sa nu mai fie imi doresc foarte mult sa merg la mare ...si bagaju mi lau trimis deja.si mno mami avea grija de mine imi facea pe plac ma lasa sa vb la tel un un prieten ma lasa la pk pana la 4 noaptea mno si acum o dezamagesc si nu vreau nu mas duce da nu stiu ce sa fac voi ce ziceti?
funda

5 răspunsuri:
| Joannaa a răspuns:

Buna eu zic ca dupa parerea mea este sa te duci cu tatal tau la mare dupa aceea cand vi acasa o convinci pe mama ta sa te ierte adica sa ii faci pe plac ce ii place ei, eu asa fac cu mama, sper ca te-am ajutathappy

| crazycolor a răspuns:

Mda.cred ca cel mai bine ar fi sa te duci si sa vb deschis cu ea.sa o intrebi dka are ceva impotriva sa pleci? si daca da, dc nu ii convine? daca da de inteles ca e suparata din cauza asta, ar fi un gest frumos din partea ta sa ramai cu ea acasa.bft

| AFR81 a răspuns:

Nu te supara ca iti zic,dar,ce mama ai daca se supara ca te duci cu tatal tau la mare? Daca nu stii ce sa le zici pune'l pe taicatu sa vorbeasca cu elehappy.Dar daca tot vrei sa vorbesti tu,intreaba'le motivul supararii, explica'le calm anumite chestii. Sper ca ti'am fost de ajutor. Apropo, sper sa te distrezi la marehappy

| Corinnààà a răspuns:

Hi! Depinde daca este suparata pe tine daca mergi cu tatal tau. Daca da este faptul ca nu poate veni si mama ta sau este foarte ingrijorata pentru tine >big grin

| cosmin_1969 a răspuns:

Bunakissdu-te fata la mare ca doar mergi cu taicato nu cu vreun strainwinking