| BadAngel3 a întrebat:

csnd ma pieptan sau imi spal parul, imi cade mult. Il am des si lung. Inainte sa imi ziceti de ce nu am cautat pe Google, ba da am cautat, dar vreau sa imi explice cineva mai bine.
Vreau sa stiu cum sa fac sa nu mai imi cada parul si de ce cade?
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod normal oamenii pierd in jur de 100 de fire de par pe zi.
Poate fi din cauza vopsitului(daca esti in cauza) ori din cauza samponului ori alimentatiei putin deficitara.
Ia-ti un balsam pentru par pe baza de keratina!
Dar sunt sigura ca nu este nimic patologic!
Tuturor ne cade parul.

| BadAngel3 explică (pentru anonim_4396):

M-am vopsit o data pentru ca aveam varfurile cu rosu si nu mai imi placeau si am decis sa ma vopsesc toata. Dar asta a fost mai demult.Un timp foarte indelungat. Si nu imi cadea asa parul. Nu im cadeau decat cateva fire. Acum a ajuns sa cada mult. Mie mi-e frica ca tot cade. Toti im spun ca e normal sa cada si nu e din cauza vopsitului pentru ca daca era im cadea si atunci, dar el a inceput sa imi cada dupa mult, mult timp.ia a fost singura data cand m-am vopsit si nu mai fac asta in viata mea. M-am vopsit in culoarea mea naturala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BadAngel3):

Cauta spray-ul cu keratina de care ti-am spus si ai sa vezi ca vei fi multumita! Este si f ieftin!