| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Cu aproximativ 3 ani in urma la un antrenament, la fotbal (aveam 16 ani), am simțit o durere puternica in zona inghinala.De atunci aproximativ 6 luni am avut probleme in timpul meciurilor, după câteva minute simțeam o sensibilitate sporita in zona, ce se materializa într-o lipsa de forță în momentul șutului și o durere foarte nasoala.De atunci și până în acest moment simptomele nu mai sunt acelasi,însă după fiecare meci simt durere,sensibilitate.
De menționat faptul că în viața de zi cu zi am rămas cu un"handicap",adică,piciorul care este afectată de problema de la inghinal, in anumite situații nu-l mai pot întinde sau face alte mișcări, cum fac cu celălalt picior, simt o durere groznica daca forțez sa fac.
Știu că trebuie să merg la medic pentru un diagnostic concret si corect, însă m-aș bucura să aflu de aici în mare ce ar putea fi.
Deseori se aude un "pacanit"exact că cel cand îți trosnești degetele.
Scuzați descrierea alambicată și probabil cu greșeli gramaticale!♥️

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| bmerry a răspuns:

Ar putea fi hernie inghinală... și trebuie sa mergi de urgenta la medic. Nu aștepta sa se înrăutățească.