| Piiiiiiika a întrebat:

Buna TPU.
Imi cade parul. straight face
Imi cade intr-o veselie. Azi, m-am spalat pe par si mi-au cazut la fire de numa. Cand ma piaptan, vai. Cand imi pun mana pe el sa nu mai spun. Dimineata pe perna e superb straight face
De cateva zile folosesc un sampon de la gerovital.
Oare cat de bun este?
As vrea sa imi dati si voi un sfat. Niste tratamente pe care le-as putea face acasa. Nu am mare incredere in sampoane si restul. Deoarece nu toate au un efect vizibil.

Multumesc :3 Fundoi puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Nu au efect pentru că tu încerci să tratezi o problemă provenită din interior doar la exterior.
Pentru început îţi recomand să-ţi faci nişte analize să vezi ce lipsuri ai în organism. După asta începe o cură de vitaminizare, cu multe fructe şi legume, miere de albine, polen, chiar şi nişte suplimente(vitamine coplexe spre exemplu). Ai răbdare, în timp se vor observa rezultatele.

| sandystar a răspuns:

Daca iti cade asa de rau precum spui ar fi bine sa consulti un medic dermatolog si un endocrinolog. Poate fi si o lipsa de vitamine in corp, poate fi si din cauza stresului...

Iti poti face acasa si o masca pentru par din ulei de ricin, un galbenus de ou si o fiola de vitamina a. Insa cel mai bine, parerea mea, e sa consulti un medic.

Multa sanatate!

| marya27 a răspuns:

Incearca cu ulei de ricin pe care il poti cumpara de la farmacie sau la magazin de naturiste

| Andronache_Florin_1997 a răspuns:

Parerea mea este ca acesta cadere a parului e din start anormala... stii tu toata chestia cu medicii si vitaminele e cea mai plauzibila varianta si pe langa asta, poti utiliza si masti speciale facute de tine acasa in care poti pune aproape tot ce e natural de ex ulei de masline sau zeama de lamaie care regenereaza...incearca chiar si otetul dupa spalare pe post de balsam de par. face minuni.e un sfat care sper sa-ti vina in ajutor.te pup

| Andronache_Florin_1997 a răspuns:

Parerea mea este ca acesta cadere a parului e din start anormala... Stii tu toata chestia cu medicii si vitaminele e cea mai plauzibila varianta si pe langa asta, poti utiliza si masti speciale facute de tine acasa in care poti pune aproape tot ce e natural de ex ulei de masline sau zeama de lamaie care regenereaza...incearca chiar si otetul dupa spalare pe post de balsam de par. face minuni.e un sfat care sper sa-ti vina in ajutor.Te pup.