| Anabella2795 a întrebat:

Buna, cum fac sa slabesc? Cred ca am bulimie, astazi am vomitat de 6 ori, nu ma pot opri. Ce fac? Ma doare gatul si in stomac, la fel si pieptul. Insa nu ma pot opri din mancat daca gresesc o data, apoi ziua e compromisa cum a fost si azi. Cum fac sa nu mai vreau sa vomit? Am 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Vomiți în fiecare zi?

| Anonim21212 a răspuns:

Din propie experienta iti spun ca bulimia nu te ajuta sa slabesti. Daca vrei sa slabesti mai bine iti faci un probram de masa si incerci sa eviti anumite alimente (paine, dulciuri), nu spun sa le scoti complet din alimentatie, doar sa fi atenta la portii, de asemenea sa faci sport, sa mergi la o sala sau la alergat cu prietenele sau sa faci exercitii acasa. Acum totul tine de tine ce faci si cum, insa bulimia iti poate face problem in viitor