| valeria_1342 a întrebat:

Buna cum pot sa o fac pe prietena mea sa vorbeasca cu amicul meu? Amicul meu o place dar ea nu cred ca il place. Nici nu vrea sa auda de el. Spuneti ce pot face. Mi-e teama de sanatatea amicului meu. A fost in stare sa fac si o mare prostie de sanatate din cauza acestei fete.

Cum pot rezolva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Fata nu e obligata sa il placa. Pot doar sa fie amici. Nu poti obliga pe cineva sa te placa. El trebuie sa inteleaga asta. Daca ar deveni amici, poate cu timpul vor mai avansa.

| Petronela a răspuns:

Nu o poti forta pe fata sa il placa pe amicul tau.Ai putea sa o intrebi iar daca spune da atunci da-i id-ul ei, amicului tau si invers(daca are id)... iar daca nu are atunci fa-i sa se intalneasca

| masyunea a răspuns:

Daca amica ta nu il place, nu inseamna ca nu pot fi doar niste prieteni, amicul tau se va simti bine si asa, doar in prezenta ei, iar ea l-ar putea cunoaste cu timpul si poate chiar il va simpatiza, totul trebuie sa inceapa de la o simpla prietenie... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine dai intalnire cu el da sa nu ii spui ca cu el ci cu altcineva si spune-i ce vrea sa auda

| valeria_1342 explică:

Da aveti dreptate. dar amicul meui nu vrrea sa inteleaga