| IHateFakePeople a întrebat:

Cum pot sa scap de durerile menstruale? Dau fundita! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Maseaza-te usor cu palma pe burta, pana se incalzeste.Fa o baie calda-nu fierbinte. Tine o sticla cu apa calda pe burta.Fa cateva exercitii usoare de gimnastica. Poti sa iei 1/2 tb de Algocalmin.Crampele menstruale nu sunt un motiv de ingrijorare-fac parte dintr-o menstruatie normala.

4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Poti lua un antiinflamator nesteroidian (aspirina, ibuprofen, s.a.), sau no-spa sau algocalmin.
http://www.i-medic.ro/......menstruale

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

La cei 12 anişori ai tăi durerile se datorează faptului că încă eşti la "început", probabil în primul sau al 2-lea an de ciclu menstrual; cam după 14-15 ani se mai schimbă aceste simptome şi e posibil ca să dispară complet.

Acum poţi încerca cu Algozon/Algocalmin, Nurofen, etc.

Toate cele bune.

| emiliaalexandra a răspuns:

Antinelvragic,maseaza purtica, bea apa calda

| iann a răspuns:

O pastila Aulin pe zi si ai scapat. La mine functioneaza.