| Madaba04 a întrebat:

imi ziceti cum sa scap de durerile menstruale? : fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rux93 a răspuns:

Simplu. consult ginecologichappy asta daca nu iti trece prin metodele normale. gen ceaiuri calde, multe alte ceaiuri calde... si caldura la burticabig grin poti incerca prin nurofen simplu sau orice alt medicament la care nu esti alergica, asta daca esti alergica la ceva >big grin

2 răspunsuri:
| Biliard25 a răspuns:

Eu zic sa mergi la un ginecolog daca le ai des. Trebuie sa afli cauza din care se intampla asta. O persoana din domeniu iti poate spune daca e ceva superficial sau trecator, care e influentat spre exemplu de imbracamintea prea stramta sau prea subtire sau daca e ceva persistent, spre exemplu o sensibilitate sau ceva mai serios. Daca mergi mai repede, vei sta mai linistita si sansele sa rezolvi sunt mai mari. Daca stai asa, nu rezolvi nimic happy