| Robyi a întrebat:

Cum pot scapa de o albina care se pune pe mine? (pe picior, pe mana, etc)...Cand se pune pe mine ma cam panichez si nu stiu ce sa fac. Ajutati-ma va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

Nu trebuie sa te misti! La fel si cu cainii, nu te uita la ei decat cu coada ochiului si sa nu-ti fie frica c-o simt

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu mănânci multe dulciuri ori fructe, in aer liber? Normal...atunci iti dă târcoale albina/viespea, ce-o fi.

| Youkillme a răspuns:

Prefate ca no vezi sau simti ea va simti ca nu esti o floricica si va pleca de la tine daca te vei misca ea va incerca sa se apere! succese te pup

| myhaelamar86 a răspuns (pentru Youkillme):

Si daca ea e o floricica?

| Skett a răspuns:

Nu te misti. Daca te misti albina o sa devina agitata si o sa creasca sansele sa te intepe.

| CataGen a răspuns:

Da-i un cap in gura!