| Ella_9296 a întrebat:

Deeci, este un baiat pe care il plac, si el ma placehappy ne-am intalnit de mai multe ori, am vorbit, am ras, am glumit..si de mai multe ori a incercat sa ma >sarute:" este un baiat foarte ok, am incredere in el. dar eu in schimb sunt foarte timida, nu am avut parte de first kissstraight face si ma sperie acest lucru. el e mai `expert` in sarutat..intr-o zi s-a apropiat de mine, vroia sa ma sarute, dar cand am simtit ca mai are un pic si isi atinge buzele de ale mele m-am blocat si m-am intors. Pur si simplu mi-e frica! deeci, nu vreau sa mai pierd aceasta ocazie straight face sa zicem ca el se apleaca spre mine, imi pune mana pe fata, isi aproprie capul de al meu, se uita in ochii mei, eu in ai lui...imi atinge buzele..eu ce fac?! nu stiu ce si cum sa fac.Nu ma pot obisnui cu gandul ca `totul vine de la sine`. eu ma panichez...va rog ajutati-ma! Multumesc din suflet!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam totul vine de la sine dar depinde de exemplu in cazul meu ...nu mi-a fost frica deloc ne-am apropiat unul de altul si s-a intamplat dar imi era totusi putin teama dar am spus ca nu poate sa fie chiar asa rau si gata, apropiete de el si gandeste-te pozitiv si vei reusi....bafta!

| Lyndsey a răspuns:

In aceeasi situatie am fost si eu, cand s-a apropiat sa ma sarute m-am apropiat si eu de el si "mmm". Un mic sarut nu face rau nimanui. Daca te comporti asa cu siguranta il vei pierde asa ca leaga-te de gatul lui si saruta-l sau daca nu ADIO.Succes si sa ma anunti daca a functionat metoda mea, ce-i drept mai directa :*.

| Metamorphose a răspuns:

My first kiss.:X:X:X:X:X PATETICC. Cel putin asa a fost al meu. Dar, nu ar trebui să te stresezi atâta. Dacă zici că el e expert..lasă. l să vezi ce poate. Așa a fost si in cazul meu. el sărutase in trecut nu stiu cââte fete..si eu timidă in fața lui. cu niste ochi ca de căprioarăă...hmm. ce vremuri. SPUNE. MI TE ROG CUM A FOST. tine.ma la curent te roooog. :X Mă emotionez asa de tare când e vorba de prima iubire. Acum ca să inchei...succes scumpălove struck Nu. l lăsa să iti scape. Merită ai să vezi. (până la urmă totul are un inceput:*)

| Ella_9296 explică (pentru Metamorphose):

Deci, in aceasta seara s-a intamplat! a fost. fenomenal!laughingday dreaming ati avut mare dreptate..am uitat de tot! nu mi-am mai amintit nimic din acele sfaturi! a fost senzational!laughing cu siguranta a fost un moment de neuitat... dupa primul sarut, am tot vrut altelelaughing dar la un moment dat am avut impresia ca a vrut french kisslaughing deeeci, acum am alta problema..se va rezolva tot lasandu-ma purtata de vant?laughing Multumesc tuturor de sfaturi! :* va pup

| Ella_9296 explică (pentru Ella_9296):

Purtata de valrolling on the floor scuzati-ma, sunt aeriana acum

| Metamorphose a răspuns (pentru Ella_9296):

Uită-te ce ția scris alesssya. Cam asta se intamplă. Dar nu trebuie să te temi... După ce ii simti gustul si la ăsta...iti spun că o sa fii inebunităă big grin. Eu asa am fost. E un joc drăgut care..iti mai alungă plictiseala. Iti dau add la friends, ok? Imi spui bine? Scuze daca te cam stresez dar sper că ti.am spus de slabiciunea mea.Deci enjoy it! :X Have fun! (șșii ..alte sinonime la expresia astatongue)

| naitreaba a răspuns:

Il lasi sa-si faca treaba, e baiat, se descurca...

| Bogdan123Bogdan a răspuns:

Buna, ce noroc ai, nu te mai panica gandeste-te ca e pur si simplu mama ta sau cineva care o/il iubesti, sa zicem cati pune mana pe fata si isi apropie capul de al tau, k? Tu lasa-l savezi ce poate, dar nu exageralaughingFunda daca vreibig grin

| Alesssya a răspuns:

Deci probabil toata lumea trece prin asta la inceput. Nu este greu deloc happy Si da chiar vine de la sine! Cand se va apropia de buzele tale iti va baga limbuta in gura tongue apoi ve-ti incepe sa va "jucati". Sti de ce zici asta?! Pentru ca tot timpul te gandesti numai la asta si a devenit o obsesie pentru tine. Fi mai optimista si totul va fi bine ai sa vezi! :*

| Ilinkuts a răspuns:

Adevarat! totul vine de la sine, inchide ochii si lasa-l pe el sa te conduca in lumea lui! eu la primul sarut aveam 11 ani si nici acum nu il pot uita! a fost cel mai frumos lucru pe atunci! Deci cum iti spuneam, daca iti pune mana pe fata si vrea sa te sarute, nu ezita sa faci acelasi lucru, si sa sa atingeti buzele lent, daca inchizi ochii va fi mult mai frumos, nu vei mai avea aceeasi teama de pana acum. sper sa-ti fi fost de ajutor:* te pup si bafta la first kiss