| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema de 2 ani: eu cred c sunt foarte urat si o sa mor virgin(sunt baiat, 17 ani), de 2 ani am problema asta si nu pot scapa de ea, au mai fost luni de "pauza" sa zic asa in care eram oarecum ok, dar mereu revine problema asta, si nu ma simt bine deloc, nici sa dorm nu mai pot, m-am taiat de cateva ori pe mana si acum pe picior sa nu vada mama si m-am ars si cu tigara, vreau sa ma sinucid dar mi-e prea frica...stiu ca suna penibil, dar pentru mine e chiar nasol, mor de invidie cand imi zic prietenii din grup ca ei au facut sex, si eu nimic, o sa mor virgin pentru ca sunt prea urat, ajutati-ma sau macar spuneti-mi o metoda de sinucidere fara durere, nu mai rezist.

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Du-te la c*rve boss!
Cel putin o sa mori doar urat, nu si virgin!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ca sa rezolvi problema virginitatii, pentru ca in ultima vreme a devenit o problema, din cate vad, poti oricand sa cumperi anumite "servicii". Prostituate se gasesc pe toate drumurile. Cat despre partea cu aspectul fizic, si aici se pot face imbunatatiri. Majoritatea fetelor apreciaza baietii cu o structura atletica si chiar daca trasaturile fetei nu sunt tocmai cele cautate, un corp de invidiat le-ar putea face sa se razgandeasca. Iar asta ti-ar mai ridica si tie moralul. Poti de asemenea sa incerci sa iti schimbi garderoba vestimentala. Multe fete pun accent pe asa ceva si chiar daca nu o fac vor fi vadit mult mai impresionate de un baiat a carui camasa se aseaza perfect pe bratele intens lucrate la sala.winking Si nu in ultimul rand, SARMUL este extrem de important. Trebuie sa incerci sa iti dezvolti simtul umorului ( care este foarte apreciat de toata lumea deoarece nu multi il poseda; a avea simtul umorului NU inseamna sa jignesti sau sa fii arogant, lucru pe care multi nu il cunosc). Orice fata adora un baiat amuzant.
E adevarat ca daca nu te nasti cu anumite calitati trebuie sa faci sacrificii foarte mari in timp ce altora le cad fetele la picioare, insa nimic nu e imposibil!
Aveam un baiat in scoala care era foarte urat din punctul meu de vedere. Inalt, dar uscativ, mai ales la fata, cu cearcane negre sub ochii si trasaturi ascutite ale fetei. Stiam ca e cel mai inteligent baiat din scoala, insa asta nu m-a impresionat. Totul pana am vorbit cu el. Avea omul ala un fel de a vorbi, asa cum nu am mai intalnit niciodata. Frazele lui era bine alese, avea un umor rafinat, stia sa vorbeasca la subiect. Pur si simplu m-a dat gata. Cand am inceput liceul am incercat sa il caut, pe motiv ca m-ar putea ajuta sa ma integrez ( era cu un an mai mare). Nu stiam de ce ma evita ( desi nu o facea in mod evident), dar dupa aceea am aflat ca avea iubita. Asta chiar m-a impresionat! Sa stii sa dai eject intr-un mod inteligent. happy

Dar ca sa iti raspund la intrebare, exista metode mai "placute" de a te sinucide. Poti incerca cu pastilele de inima, am inteles ca AERIUS parca il iei fara reteta. Te supradozezi. Daca ai norocul sa adormi si sa mori in somn, atunci ai scapat de chinuri. Daca in schimb te trezesti, vei agoniza mult pana iti vei da sufletul si am inteles ca nu e prea placut. In fine, eu as incerca varianta drogurilor. Insa de unde le procuri, aia e problema. Si iti trebuie bani ca sa cumperi o doza atat de mare incat sa fie letala. Astia sunt cei mai norocosi oameni. Agonizeaza, dar mor fericiti. Le tai o mana si ei incep sa rada. Asta e sigur CEA MAI BUNA metoda. Dezavantaje: 1. Greu de gasit; 2. Greu de cumparat

Din cate stiu eu, exista un blog "suicide" nu stiu cum. E pentru oamenii care vor sa-si puna capat zilelor. S-ar putea sa gasesti mai multe idei acolo.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Problema este in mintea ta, nu la fizicul tau. Fizicul se poate schimba foarte usor, dar nu asta conteaza, crede-ma.
Tot ce trebuie sa schimbi tu este gandirea si, cel mai important, trebuie sa inveti sa te iubesti exact asa cum esti. Daca tu nu te iubesti, nimeni nu o s-o faca.
Lasa taieturile pentru persoanele cu probleme, tu ai lucruri mai bune de facut.
Ai incredere in tine si totul va fi bine!
Succes!

| KiszMy a răspuns:

O să te ducă la psihiatrie, o să-ți facă, o să-ți dreagă, o să te...
Refuzul tău nu contează, refuzul ei nu contează. Te duci la psihiatrie?
psihiatrii sunt de vină că ești virgin, ei se tem să nu ajungi să faci copii care să-ți semene pentru că te consideră "bolnav psihic".

| qVoichita a răspuns:

Schimbă-ți sexul, nu ești pe partea potrivită.
Acum vorbind serios tu ai ceva la cap, trebuie să te duci neapărat la un consult psihiatric.

| lemonjuice a răspuns:

Nu trebuie sa fii ca altii, e ok. Lasă-i ca daca aia ajung sa se casatoreasca o sa ajunga sa le para rau de ce au facut. Nu o sa mori tu asa si nu are rost sa te sinucizi ca nu stii cand poate aparea o fata pentru tine. Si cum spun si ceilalti, indeparteaza-i pe aia si schimbati modul de a gandi.

| Delia_Onorelia_1998 a răspuns:

Bun. Pentru inceput, e necesar sa intelegi ca problema esentiala nu este aspectul tau, ci modul in care privesti problema.
Apoi, incearca sa te indepartezi de acei prieteni care in loc sa iti dea o senzatie de liniste, te fac sa te simti inferior lor. Aceste relatii sunt toxice! (Crede.ma, am simtit.o pe pielea mea).
Iar daca iti doresti cu adevarat sa schimbi ceva la aspectul tau, poti incepe sa faci cateva exercitii fizice pe zi. Iti vor ridica moralul simtind ca faci ceva constructiv pentru tine si in timp iti vor marii rezistenta cardio si vei incepe sa pui si masa musculara. Si renuntarea la fast food ajuta mult. Rezolva problemele cu agneea(daca e cazul) si cea cu kilogramele.
Mi.am putut da seama ca suferi si pe plan psihic de anxietate. Incearca sa discuti cu un apropiat, sau chiar cu mama ta. Vei fi surprins cat de mult ajuta. Daca simti ca te inhiba in vre.un fel sa discuti cu un apropiat, incearca la un psiholog.