| anonim_4396 a întrebat:

Bună,
Cum pot scăpa de un hemoroid extern?

Doctorul mi-a oferit cicatridina supozitoare și ginkgo fort să iau.

Sunt și la dietă și beau 2 litri de apă?

E tare și cât un bob deorez.
Se irită dacă dau cu hârtia igienică.

Se poate trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Se va retrage de la sine daca respecti tratamentul si cauti sa nu iriti zona, sa ai mereu scaunul ok, sa mananci mai multe fructe si legume, sa nu stai in pozitie sezut foarte multe ore fara pauza, etc.