| anonim_4396 a întrebat:

Buna.

Cine s-a mai confruntat cu probleme legate de hemoroizi externi?

Am fost la medic și m-a pus sa pun supozitoare cu cicatridina 14 zile și să iau ginko fort 30 de zile (primele 7 câte 4 și 21 câte 2).

Au trecut 2 săptămâni și el încă e acolo și uneori mă mănâncă.

Beau apă (2 litri) și mănâncă fibre.

Oare mai sunt șanse să se retragă, să scap de el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Apă să vei când îți este sete, nu ca să ajungi la 2 litri. Fibrele ajută la digestie, nu la hemoroid.

| dullcat a răspuns:

Buna.Tatal meu s-a confruntat cu problema asta. Si a folosit crema asta care l-a ajutat nespus de mult. https://www.breslo.ro/......nt-1655541
Eu mi-o cumparam pentru maini si ten, ma mir ca de la 21 de lei cat era anul trecut, acum e 35.

| teclado a răspuns:

Eu am avut unul mare de tot cât o nucă
Si mi-a trecut intr-o săptămâmă cu
Proctolog supozitoare
Si proctolog cremă

https://www.google.com/......ps?/search