| nYaa a întrebat:

Buna!
Cum sa ma las de fumat? Cu ce as putea inlocui tigara?
Fumez doar 7-8 tigari pe zi, uneori mai putine, dar vreau sa ma las si nu stiu cum, am incercat sa nu mai fumez dar n-am reusit.
Deci cu ce sa inlocuiesc tigara!
Scuzati categoria! Dau funda!
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| veronel16 a răspuns:

Fa miscare multa, alearga de exemplu Cind iti vine pofta maninca un mar, o portocala. Ocoleste-i pe cei care fumeaza. Arunca bricheta preferata si nu trebuie nici macar sa privesti chibriturile, despre tigari nu mai vorbesc.Chinul dureaza cam doua saptamini, dupa accea scapi. Succes!

2 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Ca sa potolesti efectele negative ale lasarii bruste poti incerca plasturii Nicorette cu nicotina, i-a folosit mama si n-a avut probleme si nici nu ii era pofta sa fumeze(a fumat vreo 20 de ani). In prima luna aplici unul pe zi, in a 2-a luna jumatate de plasture, iar apoi renunti de tot si la plasturi si la fumat. Tot ce conteaza e sa fii sigur/a ca vrei sa te lasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa iti spun, serios, dar nu la Dragoste si sex.