| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Poate un dentist sa isi dea seama daca ai fumat?
Nu sunt fumatoare, doar am incercat si am fumat cam 5 tigari pe parcursul unei luni si nu mai am de gand sa mai fumez sau sa pun gura pe tigara.
Din cate stiu dentistii pot sa isi dea seama daca ai fumat chiar si ft putin dar de fiecare data cand am fumat m-am spalat pe dinti.
Eu am dintii galbeni de cand eram mica si nu am fost niciodata la dentist.
Ce as putea face ca sa nu fie atat de vizibil?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca ai fumat in ziua respectiva, ca-ti miroase gura, fata, parul si imbracamintea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De la 5 tigari nu isi da nimeni seama

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca fumezi ani de zile, isi va da seama.Considerand ca dantura ta e intr-o stare nu prea ok, ar fi intelept sa nu mai fumezi, deoarece asta va afecta aspectul lor deja galben, pe langa alte considerente de sanatate.

| VoidEternal a răspuns:

Să își dea*

Din 5 țigări nu vad ce s-ar putea modifica la dinții sau gingiile tale încât să fie vizibil pentru un dentist. Și chiar daca ar vedea, de ce crezi că îl interesează dacă fumezi sau nu?

Pare genul ăla de întrebare: "daca merg la control la ginecolog, ii va spune mamei că nu mai sunt virgină?"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și de ce ți-ar fi teamă?
Ești minora?
Crezi că dentistul ii va spune mamei tale in caz că își va seama?

| Robert2526 a răspuns:

Evident ca NU are cum sa isi dea seama de asta. asa ceva este imposibil