| DimaKamil a întrebat:

cum sa scap de o alunita fără sa mă duc la doctor o am pe nas în drept cu ochi și îi sta foarte urat puteți sa mă ajutați vreau remedii naturale și rapide

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Vlach a răspuns:

Mergi la dermatolog, unele alunite pot fi cancerigene si iti pot provoca in reltaiv putin timp cancer de piele si nu numai!
Si de ce vrei sa scapi de ea? ar rebui sa ramai asa cum te-a dat Dumnezeu (dar totusi mergi la un conrol dermatologic, sunt sanse sa fie cancerigena)

| Bianca1001Bia a răspuns:

Cred ca un medic dermatolog te'ar ajuta ieftin, nu face ce gasesti pe net, pentru ca alunitele sunt cancerigene