| lila40 a întrebat:

As dori sa stiu daca mierea te scapa de alunite.Am o alunita mare pe picior nu e iesita dar as vrea sa scap de ea. DAk nu sa scap de tot macar sa o fac mai micuta.big grin
Ps:Mai stiti si alte remedii naturale prin care pot scapa de alunite? A, si nu vreau rasp gen "du te la doctor","nu te juk cu alunitele".:*

2 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Mierea nu te scapa de alunite, ci doar de cosuri.
Remedii naturiste pentru alunite nu exista; singuracale sa scapi de ele este operatia (laserul), dar este costisitoare.

| 19Mary19 a răspuns:

Mierea eventual le hidrateaza big grin Si eu incerc sa scap singura de ele, desi stiu povestea cu "du-te la doctor". Am incercat cu ulei de ricin- se unge alunita de mai multe ori pe zi, insa nu am observat niciun rezultat, doar iritarea puternica a pielii din jurul lor. Acum incerc cu tinctura de propolis- le ung zilnic de 2-3 ori pe zi si mi se pare ca da rezultate. Acum sa vedem... Bafta!