| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Cunoaște cineva un medic chirurg ORL din Arad (care face operație pentru deviație de sept) și lucrează cu casa de asigurări?
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Cel mai bine suna la casa de asigurari luni dimineată si intreaba i pe ei, sau daca ai pe cineva in Bucuresti sa mearga la casa de asigurari din Baneasa sa intrebe direct pe ei ca ei stiu daca se poate si ce sumă ti se aprobă, oricum ai de umblat la medici pentru referate sa depui dosarul complet la casă si ei te vor suna in 30 de zile sa te anunte daca se va aproba sau nu, daca numai au plafon adica bani nu se va aproba.Dar incearca si vezi.Ce varsta ai?

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu ar trebui să găsesc un medic întâi care lucrează cu casa de asigurări? Mă gândesc că nu pot rezolva prea multe cu CAS dacă nu am găsit o clinică de stat deocamdată. 21

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate i ti vor recomanda ei casa de asigurari medici cu care lucreaza

| M1989 a răspuns:

Salut. Cel putin nu cred ca CAS deconteaza o asemenea operatie, este o operatie costisitoare undeva 1500€-2000€. Dar