| andreyamica a întrebat:

big grin. Am o intrebareh... pai. am 1.74-1.76 si 60 de kg... oare e bine sau trebuie sa mai slabesc? Sau sunt prea pitica?

Eu nu ma consider deloc inalta. Am 13 ani.

Sau, cand fac 14 ani pot sa ma duc la Next top model, daca slabesc pan' la 54 de kg?

Funda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| simf a răspuns:

Nu trebuei sa mai slabesti, oricum pana la 14 ani vei mai creste. vezi atunci daca mai trebuie sau nu (si esti inalta, ar trebui sa fii mandra de asta)

| JajaAliensHere a răspuns:

Esti chiar foarte inalta pentru o fata de varsta ta. big grin Da, de la 14 ani te poti duce la preselectiile Next top model. Iti urez mult succes de pe acum! ^^

| RainUmbrella a răspuns:

Buna!
A) Nu te consideri inalta?!? Eu la 1.76 n-as mai vrea sa cresc (ee bine poate doar pana la 1.80)
B) Nu esti grasa deloc (ca sa afli greutatea ideala scazi 10 din inaltime 174 -10 = 64 kg deci arati perfect_
C) Da poti sa mergi la Next Top Model (sincer nu stiu de ce ai vrea ca sa-si bata joc de tine, nu stau in calea viselor tale) Si ar trebui sa slabesti pentru ca, ca sa fi model trebuie sa scazi 20
Succes!

| andreyyya a răspuns:

Daca nu te consideri inalta inseamna ca nu ai nici pe departe 1.74-1.76. Du-te la vreun centru medical sa te masoare si sa te cantareasca sau pune pe cineva sa te masoare. Si sa nu cumva sa te masori cand esti pe tocuri, trebuie sa te masori desculta.