| keri a întrebat:

Bună am şi eu o întrebare happy deci am 15 ani, sunt înaltă 1.76 şi cântăresc 57kg.credeţi că ar trebui să mai slăbesc... sad?

Răspuns Câştigător
| TootydeCool a răspuns:

Mai ti-am facut testul pe un program de slabit si spune:
Greutatea ta se afla sub limitele normale.
Sa cresti cantitatea de calorii din dieta ta, mancand sanatos si alegand o varietate de mancaruri bogate in nutrienti, respectiv fructe, legume si fibre.
Sa urmezi un program de luare in greutate pentru a evita anemia, osteoporoza si imunitatea scazuta a organismului.
Dar nu trebuie neaparat sa faci asta!
Succes Funda?

26 răspunsuri:
| annkaa a răspuns:

CEAuhappy
eu zic ca este perfecta asa cum estihappymai ales daca esti asa de inaltahee heesi ai numai 57 de kg

| Ofiintă a răspuns:

Buna

Greutatea ta ar trebui sa se incadreze intre 63-66kg

| KatnissEverdeen a răspuns:

Nu...mi se pare normal

| CatGirl a răspuns:

Dupa parerea mea nu ar trebui sa slabesti pentru ca esti destul de inalta.Cred ca esti numai buna.winking

| justagirl2 a răspuns:

Salut. eu consider ca nu ar trebui sa mai slabesti, esti in perioada de crestere deci oricum kg si inaltimea vor variawinking. nu manca multe dulciuri, fast food, fa sport cat poti

| CatelusaFlaffy a răspuns:

Nu, pot zice ca ai o silueta buna, esti foarte inalta daca vrei poti slabi dar doar cateva kg deoarece dupa aceea o sa arati prea slaba

| MyMindRules a răspuns:

Buna! Mai trebuie sa slabesti vreo 3-4 kg.winking
Bft!

| Maduux a răspuns:

Eu sunt de seama cu tine, am aceeasi inaltime, si am 49 kg laughing si nu par deloc slabaa.tongue in orice caz nu cred ca la varsta asta ar trebui.mai tarziu.sau tine si tu o dieta, dar care sa nu te afecteze intr-un sens rau.

| ProjectJackpot a răspuns:

UUU, nu, nu cred. Mi se pare ca greutatea ideala se calculeaza: inaltime- 10kg, deci 66 de kile. Oricum, esti buuunaaa.

| justagirl2 a răspuns (pentru ProjectJackpot):

Nu intotdeauna eu am 1, 68 si 52 de kg si nu sunt slaba. in schimb am oasele usoare... deci chestia asta cu pica din startwinking

| cornculapte a răspuns:

Nu ar trebui să mai slăbești deloc. Deja aproape că ai raportul greutate/înălțime de fotomodel. Unde vrei să mai ajungi? Ai putea să practici un sport pentru că te ajută să-ți menții sau să ajungi la un raport greutate/înălțime potrivit. Oricum, la 15 ani ești încă la pubertate și e normal să crești și să slăbești sau să te îngrași de la o perioadă la alta. Mai ai timp până să ajungi la "forma" finală.

| keri explică (pentru cornculapte):

Să sponem aşs sunt un mik fotomodel dar mă supăr mereu pentru că colegele imi spon mereu că ar trebui să mai slabesc(ele fiind mai mari decât mine ) sad

| cornculapte a răspuns (pentru keri):

Ești deja foarte slaba, din cate spui. Colegele tale pe ce se bazează când spun că ar trebui să mai slăbești? Nu te lua după toată lumea și ai răbdare, că la vârsta asta, corpul tău încă își caută echilibrul și proporțiile potrivite.

| DrunkenRat a răspuns:

Nu, chiar deloc. Majoritatea persoanelor au impresia ca ar mai trebui, dar nu fac nimic prin asta. In general, trebuie la lucrezi la 'proportii', nu la kg. Iar asta se face mancand sanatos si facand sport. happy

| jan33tt a răspuns:

Nuuu.in nici un caz.cum poti sa zici una ca asta? greutatea ta ar trebui sa fie 66 kg.

| KellyGreen a răspuns:

Nu ar trebui sa mai slabesti chiar ai putea sa mai pui 3 kg.

| msil3 a răspuns:

Deci eu spun sa nu slabesti.Pentru inaltimea ta e buna greutatea.E bine ca ai mentinut aceasta greutate pana la varsta ta.La varsta ta sunt uni si cu 86 kg.Si nu arata chiar rau.Arata plinuti.Eu sunt in clasa a 7 a si am o fata.are 70-60 kg.Deci.E bun cate kilograme ai

| JustKiddingBitch a răspuns:

Eu am 1, 66 si 60 kg happy

| GoDliK3xOriginal a răspuns:

Limita maxima e de 76 kg si minimum 44 la varsta asta big grin deci tu esti ok. Daca ai parerea ca esti grasuta (desi nu cred) tine dieta

| mOnAsX a răspuns:

Nu... doar daca aspectul tau e putin mai mare dar ca greutate esti super potrivita la varsta ta. happy

| Anonima009 a răspuns:

Nu nu cred, ar trebui sa fii multumita, eu am 14 ani, 1. 62 si cantaresc 55, si sunt multumita, asa ca tu stai mult mai bine decat mine, si sa stii ca eu nu arat grasa deloc

| Hcatalin a răspuns:

Eu zic ca esti bine asa, dar trebuie sa te menti in orice eventualitate ar fi bine sa faci putin sport

| Hcatalin a răspuns:

Eu zic ca esti bine asa dar pentru orice eventualitate ar fi bine sa faci putin sport.

| Hcatalin a răspuns:

Eu zic cai bine asa, dar pentru orice eventualitate ar fi bine sa practici putin sport.

| hahahagabriela a răspuns:

Nu mai cum sa mai slabesti eu am 1, 73 si 64 de kg si cred ca sunt perfecta...

| DiscoverTheSecret a răspuns:

Buna! Eu am 16 ani, 1.75 inaltime si cantaresc 48 kg. Multi ii spun ca sunt prea slaba, insa eu sunt total satifacuta de aceasta greutate. Adevarul e ca mi-ar placea sa am fundul mai mare putin, dar in rest e perfect. Nu trebuie sa tii nicio dieta, daca ai posibilitatea sa te apuci de sport, daca nu, mananca mai putin. Daca se poate, nu mai manca nimic dupa ora 7 seara, iar si la micul dejun si pranz sa reduci putin cantitatea. Nu manca de la fast-food (nu trebuie sa te opresti total, dar din ce in ce mai rar), si fara sucuri acidulate si chipsuri. Daca vei face asta, nu privi lucrurile ca fiind un chin sau ceva de genu', ci gandeste-te ca tu esti destul de puternica sa le rezisti, si asa sunt doar chimicale care fac rau organismului tau. Bafta multa! big grin