| Irina009 a întrebat:

pot sa ma duc la medicul meu de familie sa cer un bilet de trimitere costa ceva trebuie programare? Ma v a luat in serios? Ca sunt minora? Imi v a da? Imi va trebuie ceva la mine nu vr sa merg cu mama si d asta

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Trebuie sa suni la medic si sa iti faci programare, asa este peste tot de obicei pentru a se evita aglomeratia si neplacerile, trebuie sa ai la tine buletinul in caz ca iti cere doctora CNP sau ceva, daca aveai peste 18 ani trebuia sa mergi cu cardul de sanatate si buletin, dar cum esti minora nu e nevoie de card deoarece nu ai.

| Irina009 explică (pentru RobertMoon):

Si imi da trimitere? Chiar daca am sub 15 ani? Am 14 mentionez

| RobertMoon a răspuns (pentru Irina009):

Sigur că îți dă. Poți întreba și când suni sa te programezi pe cele de la recepție sa fii 100% sigura.