| Shara17 a întrebat:

Daca am epilepsie si mananc ciocolata alba, ma aflecteaza, avand in vedere ca (,) contine unt de cacao- dar nu este la fel?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

Untul de cacao are un continut redus redus sau deloc de cofeina si teobromina. poti manca linistit. Dar nu in exces.

Cele bune!

| Shara17 explică (pentru vangaelis):

Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre Epilepsie.

http://www.topmedica.ro/blog/category/epilepsie/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)

| Shara17 explică (pentru ionupo):

Multumesc mult! :*