| oldschoolrom a întrebat:

Daca o persoana are voie doar ciocolata alba nu si neagra dar la Kit Kat White iar la ingrediente printre altele apare unt de cacao si masa de cacao inseamna ca in ea contine si cacao(iar cei care au voie doar cicolata alba inseamna nu si neagra)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Exact,ciocolata alba nu contine masa de cacao ci doar unt de cacao, care este o grasime, si deci ciocolata alba nu contine cafeina, compusul care probabil este contraindicat persoanelor ce nu au voie decat ciocolata alba.Respecte

| oldschoolrom explică:

Pai atunci de ce mai zic, ca este ciocolata alba din moment ce contine masa de cacao?