| Marinela_Cristina_1995 a întrebat:

Buna,daca am facut avort acum 2 săptămâni, daca vreau sa fac un test de sarcina, imi va aparea pozitiv sau negativ?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, pozitiv. Va iesi negativ doar daca sarcina era foarte mica la momentul avortului (sub 5 saptamani)

| Marinela_Cristina_1995 explică (pentru Brigaela):

Si daca aveam 5saptamani când am avortat ce va iesi pozitiv sau negativ?

| Marinela_Cristina_1995 explică (pentru Brigaela):

Man dus la o luna sa avortez si nu avea cum sa-l dau afara si de aia m-am dus la 5saptamani

| Brigaela a răspuns (pentru Marinela_Cristina_1995):

Va iesi pozitiv minim 5 saptamani dupa data in care ai omorat copilasul.

| rubitaaaforever a răspuns:

Pozitiv pentru ca va dura o vreme pana corpul tau isi va reveni la normal