| mil_6524 a întrebat:

Buna daca am facut o operatie de col pot sa mai raman insarcinata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu da, dar cel mai important este sa precizezi ce operatie pe col. Este mare diferenta intre o amputatie de col, o conizatie, o ERAD sau o biopsie incizionala.

| doctoru a răspuns:

Depinde ce ai facut pe col? colorezectie, sau ai cauterizat ceva, ce ai avut? daca e colorezectie este practic imposibil de ramas insarcinata.pentru restul intreaba doctorul ca sunt masuri speciale.

| foxi a răspuns:

Daca e operatie estetica. da! Era o gluma! Spune ce fel de operatie, ca sa putem sa iti raspundem corect!