| raulwwe a întrebat:

Salut.Se poate sa beau alcool daca sunt pe antibiotice? Iau o data pe saptamana si nu am luat de sambata trecuta si azi am party si vreau sa stiu daca se poate sa beau alcool.Iau moldamin injectabil.

Răspuns Câştigător
| ShadowKayne a răspuns:

Alcool nu se bea cand iei medicamente slabe dar cand iei antibiotice injectabile e si mai nasol. Acel antibiotic trebuie sa iti ajunga in sange si apoi in tot corpul la fel la alcoolul Aptinete macar pana ti se termina perioada de tratament.Nu te juca ca e vorba de antibiotic. Sper ca te-am ajutat.Merit funda?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu poti bea, asta daca vrei sa mai aiba efect tratamentul tau

| Ivanovicius a răspuns:

Iti recomand sa stai calm pana termini cu tratamentul. Nu ca ai avea un tratament cu o suta si una de medicamente, dar pentru orice eventualitate, mai bine nu faci ceva periculos.